1. Ulusal Çocuk Beslenme Kongresi 15 AralıkAra 2021 - 17 AralıkAra 2021 Europe/Istanbul

Sağlık Bilimleri

Değerli Meslektaşlarım,
Birinci Ulusal Çocuk Beslenme Kongresi (ÇOBES), Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği önderliğinde 15-17 Aralık 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan beslenme - sağlık ilişkisinin irdelenmesini hedefleyen yaklaşımımız doğrultusunda “Sağlıkta ve Hastalıkta Çocuk Beslenmesi” kongrenin ana teması olarak belirlenmiştir. Bu kongrede, ilk defa katılımcılara beslenmeye yönelik bütüncül bir bakış açısı sunulması hedeflenmiştir: hem zamansal (prenatal dönemden ergenliğe), hem içerik olarak (sağlıklı çocuktan (büyüyen, spor yapan, sınava giren) - hasta çocuğa (kronik hastalığı, beslenme bozukluğu, vitamin-mineral eksikliği olan çocuk). Beslenme kökenli hastalıklar (neden veya tedavi yöntemi olarak beslenme), önlenmeleri, sağlıklı beslenme kültürü oluşturulması konularında bilgi paylaşımı öngörülmüştür. Bugün beslenmenin, en hızlı gelişen, yaşam kalitesini ve süresini etkileyen bilim dallarından biri olarak hayatımızın bir parçası olması nedeni ile fonksiyonel besinler, “circadian” beslenme, kanıta dayalı beslenme, “nutrigenomics”, beslenme ve “IQ” ve ''beslenme ve final boy'' gibi güncel konuların da işlenmesi planlanmıştır. Ayrıca ülkemizde çocuk beslenmesi rehberi oluşturulmasına yönelik çalışma başlatılması hedeflenmektedir.
Pandemi koşulları nedeni ile çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimiz kongre aracılığı ile “Sağlıkta ve Hastalıkta Çocuk Beslenmesi”nde güncel bir bakış açısı kazanacağınıza içtenlikle inanmaktayız. Ülkemizde ilk kez bir kongre içindeki başlıklardan biri olarak değil de düzenlenme amacı sadece çocuk beslenmesi olan kongremiz ''ÇOBES”de, güncel bilgiler ışığında işlenecek konuları ve deneyimlerimizi paylaşarak çocuklarımızı daha sağlıklı yarınlara taşımak için, çocuk hekimlerimizi, tüm çocuk branşlarındaki yandal uzmanlarımızı, aile hekimlerimizi ve diyet uzmanlarımızı, yani çocuk beslenmesine gönül veren tüm hekim ve diyetisyenleri kongremize davet etmenin onur ve mutluluğu yaşıyoruz.
Prof. Dr. Turgay Coşkun
Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar
 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org