10. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi 24 ŞubatŞub 2022 - 27 ŞubatŞub 2022 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye

Tıp

10. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi
Kendisini insan sağlığına, sağlıklı bir geleceğe adamış tüm dostlarımıza,

Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi 10 yaşında. Dile kolay sağlıklı mikrobiyota ve mikrobiom değişikliklerinin yaşama etkilerini konuşmak ve sorun olmadan ya da sorun daha büyümeden önlem alabilme ve çözüm yolunu tartışma hayali ile yola çıkalı çok daha uzun olmakla birlikte, yeni ekip arkadaşları ile birlikte olma ve paylaşma düşüncesi ile koca bir 10 yıl.

“Sağlık İçin, Yarın İçin” sloganıyla yola çıkacak ve “10. yılında, gelecek 10 yılımızda neler bekliyoruz?” sorusuna yanıtlar arayacağız.

On yıl önce bir kadim tarihin en önemli şehirlerinden olan Mardin’de başlayan mikrobiyota ve sağlık yolculuğumuzla birlikte bugüne kadar güzel ülkemizin farklı bölgelerinde hem bilimsel, hem kültürel hem de bölge mutfaklarının lezzetinde sınırları zorladık. Gurme ilimiz Gaziantep’te düzenlediğimiz 8. Akademi toplantısının son günlerinde iyiden iyiye üzerimize çöken Covid-19 pandemisi ise, uzun süren yorucu, yıpratıcı ve bir o kadar korkutucu serüveninde, bizlerin bilimsel arayış ve paylaşımlarını durduramadı ve 9. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi için son durağımızı en güvenli alanlarımıza taşıdık; evlerimizde, çalıştığımız yerlerde, gece, gündüz hafta içi, hafta sonu demeden 6 gün boyunca buluştuk, fedakâr bilim insanlarını sizlere ulaştırdık ve bir katılımcı rekoru kırarak hekim, eczacı ve diyetisyen katılımcılarımızla 900’ü aştık.

Bu coşkun destek, bu güzel ilgi, pandeminin dağılmaya başlayan gölgesinde bugün bizleri yüzyüze kongrenin sıcaklığı, çevrimiçi buluşmanın avantajlarını birlikte yaşayacağımız bir kongre düzenlemeye cesaretlendirdi. Artık daha sıcak ve daha aydınlık günler diyerek sizler için güneşli ilimiz Antalya’yı seçtik; 24-27 Şubat 2022 tarihleri arasında bir araya gelerek bilimsel ziyafetimize kaldığımız yerden devam edelim istiyoruz. Canlı olarak tüm kayıtlı çevrimiçi katılımcılarla da fiziken olmasa da bilimsel olarak birlikte olmayı hayal ediyoruz. Hem yüzyüze kongre hasreti ile, yine pandemide SARS-CoV-2 virüsüne karşı tüm kuralların eşliğinde, birbirimizi tekrar kucaklayacağız, hem de görevleri nedeniyle aramıza katılamayan tüm değerli dostlarımızın da kongremize ekranlarından dahil olmalarını sağlayabileceğiz.

10. yılında PPPA penceresi, önümüzdeki 10 yıllara açılacak, yine dünyadan ve Türkiye’den bilim insanlarını sizler için bir araya getirecek, mikrobiyota ve biyotikler alanında son gelişmeler paylaşılacak ve her zaman olduğu gibi sizlerin katkı ve katılımıyla çok başarılı bir toplantıyı sizlerle birlikte gerçekleştirelim istiyoruz.

Hem yüzyüze, hem de sanal birlikteliğimizde buluşmak ve kavuşmak dileğiyle sağlıklı ve keyifli günler diliyoruz.

Prof. Dr. Ateş KARA
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Metehan ÖZEN
Prof. Dr. Ener Çağrı DİNLEYİCİ

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org