10. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi 10 MartMar 2022 - 13 MartMar 2022 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye

Fen Bilimleri

Değerli Araştırmacılar, Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektörün Uzman ve Temsilcileri ve Saygıdeğer Katılımcılar,

Covid 19 pandemisi sürecinden geçtiğimiz bu dönemde, Kimyagerler Derneği tarafından 2013 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi 10. yaşına ulaşmıştır. Her yıl bilimsel yeniliklere yer veren, katılımcı sayısını ve çeşitliliğini artıran kongre organizasyonumuz, Türkiye’de alanında iyi bilinen, kabul gören ve takip edilen kongreler arasında yerini almıştır. Katılımcıların görüş, eleştiri ve önerileri doğrultusunda sürekli gelişen kongremiz uluslararası boyutta da daha çok tanınır hale ulaşmıştır.

10-13 Mart 2022 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz “10. İlaç Kimyası Kongremiz” mevcut pandemi ortamı göz önüne alınarak, gerekli hijyen sertifikalarını alarak hizmet veren anlaşmalı otelimizde Antalya’da gerçekleştirilecektir. Bu şekilde sadece Kongremize ve Antalya’nın terapötik güneşine odaklanabilirsiniz. Kongremizde; bilim insanları, ilaç endüstrisi araştırmacıları ve sağlık otoriteleri ile bu alanda çalışan tüm paydaşların bir araya gelerek bilimsel gelişmeleri tartışabildikleri ve yeni iş birlikleri kurma imkânı olan bir ortam hazırlanmıştır.

Kongrede ilaçla ilgili tüm konularda yani ilacın tasarımından kullanımına kadar geçen tüm süreçlerde görev yapan bilim insanlarının yer almaları ve katılımcılar ile bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları temel hedef olarak belirlenmiştir.

Araştırma ve geliştirme çalışmalarının daha verimli, etkin ve başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için, bu alanda çalışan özel sektör ve kamu kurum temsilcileri ile üniversitelerin bir araya getirildiği toplantıların yapılması da planlanmaktadır. Özellikle “Proje İş birlikleri Platformu” oluşturularak bu iş birliklerinin artması sağlanacaktır. Yine “Covid 19 özelinde İlaçta Yerelleşmede neredeyiz ve neler yapabiliriz?” konusu ile ilgili farklı kurum ve kuruluşların yetkililerinin katılımıyla görüşlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir toplantı yapılması planlanmaktadır.

Bilimsel programda; alana özgü davetli konuşmalar, sözlü sunumlar, poster sunumları ve “workshop”lar yer almaktadır. Kısa sözlü sunumları, poster olarak da sergilenerek daha fazla katılımcı ile karşılıklı bilgi paylaşımı ortamı oluşturulacaktır. Kongre katılımcılarına bilgi alışverişi ve tartışma ortamı sağlanması amacıyla kongrede iki günde toplam dört saat boyunca poster sunumlarının yapılması ve hakem heyeti tarafından yapılacak değerlendirme ile de başarılı bulunan posterlerin ödüllendirilmesi planlanmıştır.

Genç akademisyenlerin çalışmalarını “Tam Metin” olarak sunma imkânları da bulunmaktadır. “Kongre makalesi” olarak hazırlanacak tam metin bildiriler, konunun uzmanı hakemler tarafından değerlendirildikten sonra elektronik kongre kitabında yer alacaktır.

Ar-Ge ve üretimde tedarik zincirinin öneminin farkındalığıyla kongrede sektöre ve üniversitelere hizmet veren, kimyasal madde, cihaz ve ekipman tedarikçi firmalarının kongreye sponsor olmalarını ve düzenleyecekleri “workshop”lar ile katılımcıları yenilikler konusunda bilgilendirerek bu kongrenin önemli bir paydaşı olmalarını bekliyor, kendilerini kongremize davet ediyoruz.

10-13 Mart 2022 tarihinde Antalya Kemer’de Mirage Park Resort Otelinde, düzenlenecek “Uluslararası 10. İlaç Kimyası: İlaç Etken Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”nde sizleri de aramızda görmeyi umuyor, kongrenin tüm araştırma ve üretim yapan bilim insanlarına, bu alanda görev yapan tüm paydaşlara önemli katkısı olmasını diliyoruz.

Organizasyon Komitesi Adına
Prof. Dr. Öztekin ALGÜL
Kongre Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org