12. Uluslararası Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi 17 ŞubatŞub 2022 - 20 ŞubatŞub 2022 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye

Fen Bilimleri

Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

Kimyagerler Derneği tarafından 2011 yılından beri kesintisiz bir şekilde düzenlenen Kozmetik Kongresi, derneğimizin kurumsal özellikli etkinliklerinden biridir. Kongre kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, hem katılımcıların eleştiri ve önerileri hem de kongre süreklilik komitesi tarafından takip edilen uluslararası gelişmeler dikkate alınarak her yıl yenilenmektedir. Kozmetik endüstrisi ile akademiyi bir araya getirmek suretiyle alandaki gelişme ve yeniliklerin birlikte tartışıldığı kongremiz, ülkemiz adresli bilimsel toplantılar arasında kaliteden ödün vermeyen ve bu yönüyle meslek ve bilim insanları arasında son derece güven duyulan, Kimyagerler Derneği’nin adıyla bütünleşik ülkemiz adresli marka kongrelerden biri halini almıştır.

12’nci Kozmetik Kongresi, Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortak organizasyonu ile 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da Susesi Luxury Resort’ta gerçekleştirilecektir. Kimyagerler Derneği, kimya biliminin merkezi bir bilim olarak sağlık, yaşam bilimleri ve teknoloji ile yüzyıllara dayanan derin ilişkilerini göz önünde bulundurarak sorunlara multi disipliner bir bakış açısı kazandırmak amacıyla kozmetik bilimi ve kozmetik sektörü ile yolu kesişen bütün paydaşları 12. Kozmetik Kongresi çatısı altında bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Bilimsel programda; davetli konuşmalar, kısa sözel sunumlar, poster sunumları, kurslar ve workshoplar yer alacaktır. Kısa sözel sunumlar, poster olarak da sergilenerek daha fazla katılımcı ile karşılıklı paylaşım imkanı sağlanacaktır. Posterler, iki gün boyunca toplam dört saat sunulacaktır. Endüstri ve akademide çalışan bilim insanlarından oluşan hakem heyeti tarafından başarılı bulunan posterler ödüllendirilecektir. Bildiri sahipleri, çalışmalarının “Tam Metin” olarak sunulmasını isterlerse, “kongre makalesi” olarak hazırlanacak tam metin bildiriler, konu uzmanı hakemler tarafından değerlendirilmek koşuluyla elektronik kongre kitabında yer alacaktır.

Kongrede üretim ve Ar-Ge çalışmalarının daha verimli, etkin ve başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için, özel sektör, kamu ve kurum temsilcilerinin yanı sıra akademideki araştırmacıların da bulunduğu bir toplantının yapılması, Proje İşbirlikleri Platformunun oluşturulması ve ortak proje yapma kültürünün geliştirilmesi hedeflenmektedir. Kozmetik endüstrisi ve Ar-Ge`si için proje desteğinin yanı sıra yetişmiş ve ara eleman desteği sağlayan kurumların kongrede katılımcılarla bir araya gelerek mevcut durum değerlendirmesi yapılacaktır. Kongrede, Kozmetik sektörü ve ürünlerini denetleyen otoritelerin mevcut ve yeni düzenlemeler hakkında kongre katılımcılarını bilgilendirmeleri sağlanacaktır.

Kozmetik sektörünün gelişmesinde tedarik zincirinin önemini dikkate alarak sektöre ve üniversitelere hizmet veren bütün tedarikçi firma ve çalışanlarının kongrede aktif olarak yer almalarını, “kurslar” ve “workshoplar” düzenlemelerini, kongrede stant açarak katılımcı ve sektör temsilcileri ile iletişim kurarak mevcut problemlerin çözümü ve geleceğe yönelik trendlerin belirlenmesine katkı sunmalarını amaçlamaktayız. Bu vesileyle, 18-20 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek “Uluslararası 12’nci Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”nde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bildirir, ilginiz ve katkılarınız için teşekkür ederiz.

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org