14. Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi 29 EkimEki 2021 - 31 EkimEki 2021 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Değerli Bilim İnsanları,

Daha önce farklı ülke ve şehirlerde düzenlenen ve bu sene de 14'ncüsü yapılacak olan Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi’nin hazırlıklarını yapmaktayız. Şimdiye kadar gerçekleştirilen kongrelerimiz uluslararası nitelikli olup katılımcı sayıları son üç kongrede aşağıdaki gibi olmuştur:

Yıl Yabancı Bilim İnsanları Türk Bilim İnsanı Toplam
2019 201 84 285
2020 (Haziran - Online) 160 104 264
2020 (Kasım -Hibrit) 124 115 239


14. Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi, daha önceki kongrelerde elde edilen birikimin geliştirilmesi ve bilginin daha geniş çevrelere ulaştırılması için Türkiye ve yurtdışında çeşitli kurumlarla işbirliği yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Kongre, Covid-19 salgınının önemleri göz önünde bulundurularak, gerekli hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek icra edilecektir.

Dileyen bilim insanları sunumlarını uzaktan erişim imkânı veren çevrimiçi programlar (Zoom, Teams vb.) aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Kongreye, 7 farklı ülkeden davetli konuşmacı çağrılmıştır.

Bildiri özet ve tam metinleri hakem sürecinden geçirildikten sonra ISBN’li olarak elektronik kitapta yayımlanacaktır. Özet metinler 30 Eylül 2021’de yayımlanacaktır.

14. Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresine sadece sözel bildiri veya özel konulu çalıştay ile iştirak etmek mümkündür.

Kongreye başvuracak bilim insanları, 300-450 kelimelik özet metinler (konu, amaç, yöntem, sonuç gibi bölümleri içerecek şekilde) hazırlamalıdır. Bu özetler, sunum dilinde hazırlanmış olmalıdır. Gerekli biçimsel şartları sağlamayanlar sekretarya tarafından yazara iade edilecektir.

Kongrede sunumlar; sosyal bilimler ile ilgili bir içeriğe sahip olmalıdır.

Kongrede sunumlar; Arapça, İngilizce veya Türkçe yapılabilir.

Kongrede sunulmak üzere gönderilen tüm eserler hakem sürecinden geçirildikten sonra kabul veya ret edilecektir. Kabul veya ret kararları Bilim ve Danışma Kurullarında görevli hakemlere aittir.

Kongreden sonra bildirilerini tam metin kitabında yayımlatmak isteyen bilim insanları, yazım kurallarına dikkat ederek hazırladıkları metinlerini 1 Aralık 2021 tarihine kadar kongrenin iletişim kısmında belirtilen mail adresine göndermelidir. Gönderilen tüm metinler intihal programından ve hakem sürecinden geçirildikten sonra tam metin kitabında yayımlanacaktır.

Kongrede farklı yayınların üretilmesi, paylaşılması, yeni iş birliklerinin ortaya çıkması, bilim insanlarının uluslararası ilişkiler kurması en büyük dileğimizdir. Bunun için sizleri bu bilgi şöleninde görmeyi umuyor; araştırmalarınızı, bilgilerinizi dinlemeyi arzuluyoruz.

Saygılarımızla…

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org