2. Uluslararası Anadolu Ebeler Derneği Kongresi 19 MayısMay 2022 - 22 MayısMay 2022 Europe/IstanbulEskişehir, Türkiye

Hemşirelik Ebelik

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri 19-22 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Anadolu Ebeler Derneği Kongresi’ne davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız.

“Hayata Bir Ebe İle Başla” teması ile gerçekleştireceğimiz kongremizin temel amacı: Ülkemizde ebeliğin güvenli ve etkin uygulanması konusunda Ulusal ve Uluslararası tüm taraflar arasında iletişim ve işbirliğini arttırarak güncel gelişmeleri ve deneyimleri paylaşmak, ebelik mesleğinin gelişimine katkı sunmaktır.

Dünya genelinde her yıl yaklaşık 140 milyon Ülkemizde 1,3 milyon doğum gerçekleşmektedir. Günümüzde kadınlar halen daha gebelik, doğum ve sonrasında meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle ölmektedir. Küresel boyutta bazı bölgelerde anne ölümlerinin yüksek olması, kaliteli sağlık hizmetlerine erişimdeki eşitsizlikleri yansıtmaktadır. Ebeler tarafından sunulan kesintisiz sağlık hizmeti kadınlara sağlıklı yaşam tarzları, hastalıkları önleme ve aile planlaması da dahil olmak üzere bir dizi destek, bilgi sağlama ve nitelikli bakıma ulaşma fırsatı sunmaktadır. Ebeliğin güçlendirilmesi dünyanın pek çok sağlık sorununun cevabı olabilir, bu anlamda bizler öncelikle profesyonel, sosyo-kültürel ve ekonomik engellerin üstesinden gelmeliyiz.

Bu sebeple kongremiz içeriğinde, kuruluş felsefemizi merkeze alarak; nitelikli ebelik uygulamaları için öncülük etmek, güvenli annelik bakımının istendiği kalitede saygı ve onurla gerçekleşmesini sağlamak üzere Ülkemiz ve Dünyanın çeşitli Ülkeleri bilim insanlarının katkıları ile gerçekleşecek konferanslar, paneller ve serbest bildirilerin yanı sıra önemli mesleki tecrübe kazandıracak kurslar planlanmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün 2020 yılını Hemşirelik ve Ebelik yılı ilan etmesi nedeniyle bu yıl her zamankinden farklı olarak farkındalık oluşturmak üzere kongrede yer almak mesleki sorumluluğumuzdur.

Bizler, tarihin en eski mesleğine sahip olmaktan onur duyuyoruz. Bu mirasımıza sahip çıkıyoruz. Gelenekselden bilimselliğe giden mesleki yolda tüm değerlerimizin yeniden hafızalarda yer etmesi ve kabul görmesi, birlik içinde ve akılcı bir yolda çalışmamız sonucunda gerçekleşecektir. Haklı yolculuğumuzda tüm meslektaşlarımızla sağlık, huzur ve başarı içinde 19-22 Mayıs 2022 tarihlerinde kongremizde kucaklaşmak dileğiyle...

Ebe Nesibe UZEL
Anadolu Ebeler Derneği Başkanı

Prof. Dr. Fatma Deniz SAYINER
Kongre Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Eskişehir, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org