2. Uluslararası Çocuk Ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi 21 EkimEki 2021 - 24 EkimEki 2021 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye
Sağlık Bilimleri

Değerli Mestektaşlarımız
Antalya Xanadu Resort Hotel’de 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, “II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi”ne siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten mutluluk ve heyecan duymaktayız.

Geçtiğimiz sene pandemi nedeni ile gerçekleştiremediğimiz kongremizi bu sene şartlar izin verdiği takdirde mümkünse yüz yüze gerçekleştirmek en önemli hedefimizdir. Bunun mümkün olmaması durumunda ise hibrid ya da sanal ortamda gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Bu seneki kongremizin temasını ise “Pandemi döneminde anne, bebek ve çocuk sağlığı” olarak belirledik. Özellikle bu dönemde önemli hale gelen ve hatta göz ardı edilen aşılar, sağlam gebe ve çocuk izlemi gibi konular alanında uzman hocalarımız tarafından tartışılacaktır.

Kongremizin kurslarla zenginleştirilmiş bilimsel programına ek olarak Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkıları ile Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, ve Özbekistan Sağlık Bakanlığı ve Üniversitelerinde önemli görevleri bulunan, aynı zamanda ulusal dernek yöneticileri olarak görev yapan Neonatoloji, Pediatri ve Kadın Doğum hocalarımız ile ülkemizin ve üniversitemizin yeni işbirliklerine ve üst seviyede bilgi paylaşımına olanak sağlanacağını düşünüyoruz. Bu sene bir farklılık daha yaparak Bosna Hersek’ten de konuşmacı hocalarımızın kongremize bilimsel destek vermelerinin mutluluğunu yaşıyoruz. Uluslararası katılımlı olan kongremize katılacak misafir hekimler için bir salonda sunumların İngilizce yapılması planlanmıştır.

Bu seneki bir diğer farklılığımız ise yenidoğan ve pediatri hemşirelerine yönelik oluşturduğumuz kurs ile bu alanda hasta bakımında çok önemli sorumluluğu olan hemşire arkadaşlarımızın da kongremize katılmasını sağlamak olmuştur. Bundan sonraki hedefimiz ise alanında ilk olan bu kongreye her sene ulusal ve uluslararası katılımı arttırarak, kongremizin devamlılığını sağlamaktır.

Çok güzel bir mevsimde, ülkemizin önemli bir turizm merkezi olan Antalya’da gerçekleştireceğimiz bu kongrede kurslarımızdan başlayarak gebelik ve çocukluk dönemi hastalıklarına pandemi döneminin etkisini değerlendirerek pratiğe yönelik güncel bilimsel verilerin paylaşılmasını hedefliyoruz. Özellikle uzun süredir hasret kaldığımız yüz yüze toplantıları sosyal mesafe-hijyen kurallarına dikkat ederek gerçekleştirmek en önemli dileğimizdir. Kongremizde hem yurt içi hem de yurt dışından katılacak meslektaşlarımızın bilimsel çalışmalarını paylaşabilmesi amacıyla sözel ve poster bildiri sunumları yapılacak, dereceye giren bildiriler ödüllendirilecektir. Bu arada hemşire arkadaşlarımız için de bildiri oturumu düzenlenecektir.

Hepimizin aşılarının tamamlanarak, sosyal mesafe-hijyen koşulları ile birlikte ülkemiz otoriteleri tarafından belirlenen pandemi kurallarına riayet ederek mümkünse yüz yüze gerçekleştireceğimiz “II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi’ne sizlerin ve tıp camiasının katılımı ve katkıları son derece önemlidir. Tüm meslektaşlarımızı ve ilaç endüstrisini 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenleyeceğimiz ve pandeminin etkileri başta olmak üzere çocuk ve kadın hastalıkları alanındaki önemli konuları tartışacağımız kongremize davet ediyoruz.

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Merih Çetinkaya

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org