20. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu 21 EkimEki 2021 - 23 EkimEki 2021 Europe/IstanbulMalatya, Türkiye

İktisat Ekonomi İşletme

Günümüz dünyasında toplumları, yönetimleri, siyasal sistemleri, ulusal ve küresel siyaseti derinden etkileyen önemli faktörlerden bir hiç kuşkusuz terördür. Şiddeti kullanarak toplum üzerinde korku ve panik yaratma yolu ile siyasal sonuçlar elde etmeye yönelen terör, ne yazık ki giderek artmakta ve günümüzde küresel bir sorun haline gelmiş bulunmaktadır. Türkiye ise on yıllardır terör sorunu yaşayan ve bu sorundan dolayı çok sayıda kurban veren ülkelerin başında gelmektedir. Ülkemizin yıllardır karşı karşıya kaldığı bu önemli sorun konusunda bugüne kadar çok sayıda çalışma yapılmış olmasına rağmen, sorunun devam ediyor olması nedeni ile yeni bilimsel çalışmaların yapılmasını ihtiyaç olduğu muhakkaktır. Özellikle Türk siyasal sistemini ve Kamu Yönetimini derinden etkileyen Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı terör sorununun Kamu Yönetimi Forumunda bütün yönleri ile ele alınması, incelenmesi, tartışılması ve analiz edilmesinin sorunun çözümüne ve terör ile mücadelenin başarılmasına çok büyük katkılar sağlayacağına inanmaktayız. Bu nedenle KAYFOR 20’de ana tema olarak TERÖR konusu belirlenmiştir.

Terör multi disipliner şekilde ele alınması gereken bir konudur. Buna rağmen Türkiye’nin yaşadığı ve güvenliğimizi derinden etkileyen bu sorun herkesten daha fazla Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi gibi bölümlerdeki bilim insanlarını ilgilendirmektedir. Kuşkusuz Sorunun ekonomik, eğitim, sosyal, psikolojik, hukuk ve benzeri boyutları da bulunmaktadır. Ancak terörün öncelikle Türk Kamu Yönetiminin karşı karşıya kaldığı, çözmeye uğraştığı ve mücadele ettiği bir sorun olduğu görülmektedir. Aynı şekilde siyasal bir amaca yönelen bir şiddet hareketi olduğu için çözümün de ekonomik, güvenlik, hukuki vb. düzenlemelerin yanında siyaset geliştirmekten geçtiğinin kabul edilmesi gerekir.

Bu Kongrede terör kavramının bütün boyutları ile ele alınması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede, terörün kaynakları ve terörü besleyen nedenler üzerinde durulacak, terör ve kamu yönetimi ilişkisi, terör ve uluslararası yapı, terör ve demokrasi, terör ve insan hakları konuları ele alınacak ve özellikle terörle mücadelenin nasıl olması gerektiği ve mücadele yöntemleri bilimsel olarak incelenecektir. Ulusal ve uluslararası düzeyde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanları dışındaki bilim insanlarının ve aynı zamanda terörle mücadele eden kurum ve kişilerin da katılmasını beklediğimiz bu kongrede çıkacak sonuçların hem ülkemiz ve hem de uluslararası sistemin karşı karşıya kaldığı terör sorununun çözümüne katkı sağlayacağı muhakkaktır. 21-23 Ekim 2021 tarihinde sizleri Malatya İnönü Üniversitesinde misafir etmekten onur duyarız.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Selahaddin BAKAN
İnönü Üniversitesi, İİBF, SBKY Bölüm Başkanı
KAYFOR 20 Düzenleme Kurulu Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Malatya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org