4. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi 12 KasımKas 2021 - 14 KasımKas 2021 Europe/IstanbulAnkara, Türkiye

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Değerli Araştırmacılar,

4. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi’nin (UTRAK) ilki, 2018 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin, ikincisi Gazi Üniversitesi’nin ve üçüncüsü de Ankara Bilim Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da yapılmıştı. Bu kongrelerde sunulan tebliğler sonucu Bildiri Tam Metin Kitabı ve Kitap bölümleri yayınlanarak bilim dünyasının istifadesine sunulmuştur. Bu alanda akademik çalışmalarını yürüten siz değerli hocalarımızın destekleriyle üç kongremiz de başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır.

Yine sizlerin katkılarıyla 4. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi (UTRAK) de 12 – 14 Kasım 2021 tar1öihleri arasında Ankara Bilim Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da yapacaktır.

Bilindiği gibi bir yılı aşkın süredir COVİD – 19 salgını dünyayı etkisi altına almış bulunmaktadır. Fakat Kasım ayına kadar aşının yaygın olarak yapılacağını ve salgının hızını keseceğini düşünerek, kongreyi doğrudan katılımlı olarak yapmayı planlıyoruz. Aksi durumda kongre, ONLİNE olarak yapılacaktır. Bu süreç, ileriki zamanlarda sizlerle paylaşılacaktır. Kongreye doğrudan katılım sağlayamayacak olan katılımcılar için ONLİNE sunumlar yine olacaktır.

Kongre’ye Türkiye ve Rusya başta olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı alanlarda çalışmalarını yürüten bilim insanları davetlidir. Temel gayemiz, söz konusu bilim insanlarını bir araya getirmek, çalışmalarını ve birikimlerini paylaşmaktır.

Kongreye edebiyat, tarih, sosyoloji, felsefe, hukuk, iktisat, İşletme, maliye, kültür ve sanat başta olmak üzere sosyal bilimlerin tüm alanlarından bildiriler kabul edilecektir. Ayrıca diğer bilim dallarından da Rusya’daki bilimsel çalışmaları konu edinen tebliğler kabul edilecektir. Kongrede bildiriler SÖZLÜ ve POSTER sunum şeklinde olabileceği gibi bir de Karma sergi açılacaktır.

Kongrede sunulacak olan bildiriler, daha önceki kongrelerde olduğu gibi hakem değerlendirmelerinden sonra, Bildiri Tam Metin Kitabı veya Kitap Bölümü olarak yayınlanacaktır.

4. UTRAK Kongresi Akademik Teşvik hariç olmak üzere Doçentlik ve tüm akademik yükseltme kriterlerine göre yapılmaktadır.

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Ankara, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org