5. Türkiye İnme Akademisi ve Uygulamalı Kurslar 17 AralıkAra 2021 - 19 AralıkAra 2021 Europe/Istanbul

Sağlık Bilimleri

Sayın Meslektaşlarımız,
5. Türkiye İnme Akademisi Kongresi, 17-19 Aralık 2021 tarihleri arasında yine geçen yıl olduğu gibi Covid-19 pandemisi nedeni ile online olarak düzenlenecektir. Ancak belli sayıda katılımcı ile yüz yüze yapılacak olan yarım günlük uygulamalı kurslara da (Nörosonoloji, Nöronütrisyon, Nörogörüntüleme, Girişimsel Nöroloji) yer verilmesi planlanmıştır. Covid-19 pandemisi izin verdiği ölçüde bu kurslar farklı illerimizde gerçekleştirilecektir. Ayrıca sözel/poster bildiri sunumlarının da yer alacağı kongremizde, katılımcılardan çalışmalarını online formata uygun olarak hazırlamaları beklenmektedir.
İnme acil ve nöroloji kliniklerinde nörologların en çok karşılaştıkları hasta grubunu oluşturmaktadır. İnme tedavisinde uzun yıllar durağan dönemden sonra, son yıllarda baş döndürücü gelişmeler olmaktadır. Bu gelişmelerin hem inme nöroloğunun meslek icra etme şeklini, hem de hastaların tedavi sonuçlarını ciddi olarak değiştirdiği gözlenmektedir. İnme alanındaki gelişmeler çok hızlanmış olup, bu alanda çalışanların yeni gelişmelere uyum sağlaması zorunlu hale gelmiştir. Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği ve bu alanda çalışan hekimler ve diğer ilgililerin gayreti ile inme yönergesi son yıllarda çıkartılmış olup, bu yönerge alanda çalışan nörologlardan, 112- Ambulans personeline kadar akut inme hastalarının yönetiminde nasıl ve neler yapılması gerektiğini gösteren bir belgedir. Yönerge, aynı zamanda inmenin tanı ve tedavisinin nöroloji hekimlerinin yetki ve sorumluluğunda olduğunu da göstermektedir.
Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı bilim insanının konuşmacı olarak katılacağı kongrede, inme alanında ana başlıklar, yeni gelişmeler, tartışmalı konular ve pratikte karşılaşılan sorunları içeren alt başlıklar konuşmacılar tarafından sunulacak ve tartışılacaktır.
Siz değerli hekimler ve alanın diğer paydaşlarının katılım ve desteği, başarılı bir kongre gerçekleştirmemizi sağlayacaktır. Hepinizi 5. İnme Akademisi ve Uygulamalı Kurslar Kongresine davet ediyor ve katılımınızı bekliyoruz. Birlikte verimli bir kongre geçirmeyi diliyoruz.
5. Türkiye İnme Akademisi Düzenleme Kurulu

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar
 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org