5. Uluslararası Kozmetik Kongresi 25 KasımKas 2021 - 27 KasımKas 2021 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye

Diğer

Değerli Kozmetik Sektörü Paydaşları ve Bilim İnsanları,

Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) olarak, temalı “Geleneksel Uluslararası Kozmetik Kongresi”ni 25-27 Kasım’da Susesi Luxury Resort, Belek, Antalya’da gerçekleştireceğiz. Kongre programının bu yıl ki ana teması ise “Sürdürülebilir Kozmetik” olacaktır.

Sürdürülebilirlik, “gelecek kuşakların kendi ihtiyaçlarını karşılama gücünü tehlikeye atmadan günümüz kuşağının ihtiyaçlarının karşılanmasıdır” (Brundtland). Küresel ısınma ve artan çevre kirliliği doğal kaynakların hızla tükenmesine ve geleceğin risk altına girmesine yol açmıştır. Kimya sektöründe genel olarak "üçlü sorumluluk" yaklaşımı ile alınan bu konular sürdürülebilirlik ile bir ekonomik yaklaşıma dönüşmüştür. Üçlü Sorumluluk, insan hayatının, çevrenin ve doğal kaynaklarını korunmasını ve daha iyi koşullarda yaşanabilir bir ortamın varlığını ön planda tutan bir prensiptir.

Bu durum ve duyarlılık "Green Marketing"(Yeşil-Sürdürülebilir Pazarlama) kavramını oluşturmuştur. Firmaların bir kısmı duyarlılık göstergesi olarak, bir kısmı maliyet yönetimi açısından "yeşil" ürünler yapmaya başlamıştır. Fakat gelinen noktada bunun da ötesinde alternatif kaynaklar oluşturmak zorunlu hal almış ve sürdürülebilir pazarlama ve sürdürülebilir yaklaşımlar bir zorunluluğa dönüşmüştür.

Kozmetik sektöründe çoğunlukla ürün içerikleri üzerinden ürünlerin "yeşil" ürünler olduğu tanımlanmıştır. Sadece bu yönlü tanımlamak oldukça yetersizdir. Sürdürülebilir bir kozmetik ürünü, çevresel atık üretmeyen, insan sağlığına zarar vermeyen, hammadde kaynaklarını kullanırken yerine yenilerini ikame ettirebilen ürünler olarak tanımlayabiliriz. Bir diğer yanı ise karmaşık ve birçok bileşenden oluşan formüller yerine daha az bileşenden oluşan, etkili formüller. Bu sayede kozmetik ürünlerde bileşenlerin performanslarını arttıran teknolojik yaklaşımlar sürdürülebilir kozmetik ürünleri kapsayacak bir bakış açısı olabilir. Birçok kozmetik firması bu yönlü yaklaşımlar ile ürünler geliştirmektedir.

Günümüzde kozmetik sektöründe dünyanın birçok yerinde sürdürülebilirlik eksenli toplantılar yapılıyor. 5.Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde “Sürdürülebilirlik” konusunu ana tema yaparak birçok yerli firmamızın bu yönlü politikalar hazırlayacağını ümit ediyor ve inanıyoruz.

Kongrenin, katılımcılara deneyimlerini paylaşmak, projelere ve yeniliklere, sektöre ve araştırmaya uygulanan yeni teknolojilere ilişkin son gelişmeleri çok kültürlü ve zengin bir atmosferde tartışmak için ideal bir fırsat ve mükemmel bir platform sağlamasını beklemekteyiz.

Kongre süresince firmaların; uzmanlık alanlarından faydalanarak üniversiteler ile iş birliklerini arttırmalarını arzu ediyoruz. Aynı zamanda akademik ve sektörel yeni çalışmaların ve ürünlerinin sergilendiği fuar alanı kongre süresince ilgi odağı olacaktır. Kongre ana oturumlarının yanı sıra her yıl yaptığımız gibi yine paralel oturumlar ile konuların çok yönlü olarak ele alınması sağlanacaktır.

Bu kapsamda 5.Uluslararası Kozmetik Kongresinde, kozmetik dünyasındaki bilimsel gelişmeler, yenilikler, yaklaşımlar ele alınacaktır. Farklı uzmanlık alanlarına sahip çok değerli konuşmacılar ile formülasyon, teknoloji, paketleme, regülasyon, pazarlama ve çevresel etkiler derinlemesine incelenecektir.

Büyük emek ve özveriler ile bu işe gönül vermiş, onlarca kozmetik sektörü çalışanı ve bilim insanının çabalarıyla hazırlıklarını yürütüyor olduğumuz 5.Uluslararası Kozmetik Kongresinde sizleri de aramızda görmeyi dileriz.

25 – 27 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya da görüşmek dileği ile.

Fuat ARSLAN
Kongre Başkanı

Levent KAHRIMAN KÜAD Yön. Kur. Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org