6. Gastrointestinal Endoskopi Günleri 07 EkimEki 2021 - 09 EkimEki 2021 Europe/Istanbul

Sağlık Bilimleri

Değerli Meslektaşlarım,

Her iki yılda bir geleneksel olarak Nisan ayında gerçekleştirmiş olduğumuz Gastrointestinal Endoskopi Günleri’nin altıncısını pandemi sebebiyle bu yıl 7 – 9 Ekim 2021 tarihleri arasından gerçekleştirmeye karar verdik. Bu süreç içerisinde en büyük amacımız bilimsel gelişmelerin yanı sıra 1,5 seneye yaklaşan özlemimizi bu güzel toplantımız ile sizlerle birlikte taçlandırmaktır.

Ülkemizde Gastroenteroloji toplumda yeni tanınmaya başlayan, diğer ana dallara göre daha genç bir branş olmakla birlikte sizlerin de bildiği üzere endoskopik işlemler hak ettiği değeri görmemektedir. Kongremizin amacı endoskopik işlemleri temelden en ileri düzeye kadar teorik ve uygulamalı olarak öğretmektir.

Kongremizde yurt içi canlı yayınların haricinde bu seneye ek olarak yurt dışı canlı yayınları, uygulamalı eğitimlere ve teorik konuşmalara yer verilecektir. Yeni başlayanlar için temel işlemler (polipektomi, kanama kontrolü, balon dilatasyonu vb.) ayrıntılı olarak tartışılacaktır. Deneyimler paylaşılacak, nasıl yapılır soruları, değişik ağızlardan (deneyimli, deneyimsiz) duyulacak ve en doğruyu bulmak hedeflenecektir. İleri düzey işlemler ise konunun uzmanları tarafından uygulamalı gösterilecek, püf noktalarını birinci ağızlardan öğrenme fırsatı sunulacaktır. Örneğin endoskopik anti-reflü işlemleri, kolonoskopik işlemler, endosonografi ile ilgili eğitim modülleri ile katılımcılar bilgi sahibi olacaklar.

İBH, Endoskopik Obezite, Perferosyana yaklaşım, Endoskopik tam katrilizasyonları, Crohn endoskopide yeni kullanım alanları konularına da toplantımız bünyesinde yer verilecektir.

Endoskopik işlemler bir Gastroenteroloji uzmanının günlük pratiğinin yarısından fazlasını kapsamaktadır. Toplantımız ile de hem endoskopik işlemlerinde güncellemeleri ve yeni bilgileri paylaşacağımız bilim şölenine hepinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Ümit Akyüz
Kongre Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar
 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org