6. Kent Araştırmaları Kongresi 16 AralıkAra 2021 00:00 - 18 AralıkAra 2021 00:00 Europe/IstanbulAnkara, Türkiye

Çevre, Şehir, İnşaat

Kentiçi ulaşım, çevresel, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla, konuyla ilgili akademisyenlerin yanında, yerel ve merkezi düzeydeki yöneticiler ve politika yapıcıları ve ulaşım sistemlerini etkin ve verimli şekilde kullanmak isteyen kent sakinlerini de yakından ilgilendirmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerin mega kentlere dönüşümü sırasında sıkça dile getirilen problemler, meslek insanlarını da bu konuda yoğun şekilde düşünmeye ve araştırmalar yapmaya zorlamaktadır. Hareketliliğin ve araç sahipliliğinin hızla artmakta olduğu günümüzde, kentiçi ulaşımın akılcı ve verimli şekilde planlanması ve organizasyonu, farklı disiplinlerden ekiplerin bir araya gelerek çözmeye çalıştığı bir yapıya evrilmektedir. Bir taraftan kentçindeki hareketlilik konusunda ortaya konulan çeşitlilik ve kalite vatandaşların kentsel yaşam kalitesinin bir göstergesi olarak kabul edilirken diğer taraftan ulaşım planlamasındaki yeni yaklaşımlarla sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmaya çalışılmaktadır.

6. Kent Araştırmaları Kongresi’nde ulaşımın bütün boyutlarıyla ele alınarak kentiçi ulaşımda karar verici konumda bulunan paydaşların karşı karşıya olduğu ulaşım sorunlarının analiz edilmesi ve çözümler üretilmesi hedeflenmektedir.

Bu Kongre’nin en önemli sorun alanlarından birisi de Covid-19 Pandemisi sonrasında kentsel ulaşımın önündeki temel çıkmazların tespit edilmesini araştırmaktır. Kentiçi ulaşım, halihazırda kentlerarası ulaşımdan daha farklı bir ölçekte ve içinde barındırdığı farklı aktör ve sistemlerle özel şekilde ele alınmayı ve planlanmayı gerektiren bir sorun alanı iken, Covid-19 pandemisi ile yeni eklenen sorunlarla içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir. Bu kongre ile tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisinden en çok etkilenen sektörlerden biri olan kentiçi ulaşımda yaşanan temel sorunların tespit edilmesi ve pandemi sonrasında oluşan ve oluşacak yaşam ve çalışma koşulları dikkate alınarak çözüm önerileri geliştirilmesi de amaçlanmaktadır.

Buradan hareketle 6. Kent Araştırmaları Kongresi “Kentiçi Ulaşım” başlığı altında dünyada ve Türkiye’de ulaşım ve özellikle kentiçi ulaşım bağlamında aşağıdaki konuları tartışmaya açmaktadır:

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Ankara, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org