6. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Hibrit Kongresi 20 EkimEki 2021 - 24 EkimEki 2021 Europe/Istanbul

Sağlık Bilimleri

Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongrelerinin altıncısını 20-24 Ekim 2021 tarihlerinde yine hep birlikte, biriktirdiğimiz bilgi ve deneyimleri paylaşarak, günceli ve geleceği tartışarak, fırsatları değerlendirmek, sorunlara çözüm getirmek ve Tıbbi Mikrobiyoloji alanını güçlendirmek, ileriye taşımak üzere gerçekleştireceğiz.

Toplumsal hayatı olağan seyrinin ötesine taşıyan COVID-19 pandemisinin etkilerini en fazla hisseden ve söyleyecek çok sözü olan alanlardan birisi oldu Mikrobiyoloji. Elektronik ortamda giderek artan bilgi birikimi ve paylaşımının bir paradigma değişikliği olduğu da aşikar.

Uzun süren bir kısıtlılık döneminin ardından hepimizde, bir araya gelme arzusunun giderek güçlendiği şu günlerde 6. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi’ni duyurmanın heyecanını taşıyoruz. Pandemi dinamiklerinin hızla değişebileceği öngörüsüyle yüzyüze ve çevrim içi katılım olanaklarını karma bir şekilde sunan hibrid bir kongre planladık. KLİMUD olağan genel kurul toplantısını da gerçekleştireceğimiz kongrenin yüz yüze oturumları Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yürütülecektir.

Gündelik ihtiyaçlarımıza yanıt veren, mesleki geleceğimizi şekillendirmeye katkı sunacak bir kongre programının oluşturulması için yoğun bir şekilde heyecanla çalışmalara devam edilmektedir. Her zaman olduğu gibi Tıbbi Mikrobiyoloji uygulamalarında sahanın ihtiyaçlarını ve üyelerimizin önerilerini dikkate alarak çalışma gruplarımız ve Asistan Genç Uzman Komisyonu ile birlikte bilimsel program oluşturulmaktadır. Olgular eşliğinde uzmanıyla tartışalım oturumlarında, panellerde, yuvarlak masa oturumlarında; uygulamalar, rehberler, hızla gelişen teknoloji, hayatımıza giren yenilikler, tehditleri anlama ve baş etme yolları geniş bir perspektifte irdelenecektir. Genç meslektaşlarımızın konuşmalarıyla aktif olarak katılımını hedeflediğimiz bu kongremizde de en önemli paylaşım alanı olan bildiriler ile zenginleşeceğimizi umuyoruz. Alanımızın yetkinliklerini güçlendirmeyi hedefleyerek önemli çalışmalar yürüten Türk Tıbbi Mikrobiyoloji Yeterlik Kurulu oturumunda asistan, genç uzmanlarımız ve eğiticilerimizle birlikte çekirdek eğitim müfredatımızı değerlendireceğiz.

Her kongremizde olduğu gibi bir diğer amacımız da endüstri temsilcileri ile üyelerimizi buluşturmak, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaktır.

Geniş bir katılımla ve değerli paylaşımlarla zengin ve güzel bir buluşma olacağına inandığımız “6. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi”ne sizleri davet etmekten onur duyuyoruz.

Saygılarımızla

Osman Sezer CİRİT
Kongre Sekreteri
Barış OTLU
TMC Başkanı
M. Selda ERENSOY
KLİMUD Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar
 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org