7. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi IECEC-UOEK-2021 24 KasımKas 2021 - 26 KasımKas 2021 Europe/Istanbul

Eğitim Bilimleri

Değerli Bilim İnsanları,

6. Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresi (IECEC/UOEK-2019) “Çocukluğun İnşası” ana temasıyla Kafkas Üniversitesi ev sahipliğinde Dede Korkut Eğitim Fakültesi tarafından 2-5 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenmiştir. Bu kongrede yapılan oylamada 7. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi (IECEC-UOEK-2021)’nin Ege Üniversitesinde düzenlenmesine karar verilmiştir. Kongrenin planlanması sürecinde yaşanan pandemi nedeniyle 7. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi (IECEC-UOEK-2021) “COVID-19 Pandemi Sürecinde Okul Öncesi Eğitim- Değişim ve Öncelikler” ana temasıyla Ege Üniversitesi ev sahipliğinde 24-26 Kasım 2021 tarihleri arasında ÇEVRİMİÇİ olarak gerçekleştirilecektir.

"Bireylerin yaşamlarında yer alan bütün eğitim kademelerinde eşzamanlı en büyük şok" olarak adlandırılan COVID-19 sürecinde UNESCO'ya (2020) göre, dünyadaki öğrenci nüfusunun yaklaşık % 90'nının (165 ülkede 1,5 milyardan fazla öğrenci), hastalığın yayılmasını engellemek için uygulanan önlemler ve politikalar nedeniyle öğrenme deneyimleri kesintiye uğradı.

COVİD-19’un çocuklar üzerinde yarattığı sağlık problemleri henüz net bir şekilde ortaya koyulmasa da, küçük çocukların gelişiminin tüm yönlerini ele aldığımızda, bu küresel salgının derin sonuçları olacağı ortadadır. Küçük çocuklar için Covid-19'un bu ani ve gözlemlenebilir sonuçları ne kadar ilgili olursa olsun, uzun vadeli etkilerinin ne olabileceği hakkında çok az bilgi sahibi olduğumuz kaçınılmaz bir gerçektir. Covid-19 sadece okula gitmek, geniş aile ve arkadaşlarla etkileşim kurmak, dışarıda oynamak ve doğayı keşfetmek gibi normal çocukluk etkinliklerini askıya almakla kalmamış, aynı zamanda çocukların bu deneyimlere katılımından kaynaklanan sosyo-duygusal yararları da etkilemiştir.

Bu süreci akademik açıdan ele aldığımızda ise “eğitim yaşamlarımızda gördüğümüz en büyük plansız deneyimin katılımcıları" olduğumuz bir gerçektir. Covid-19 ile ilişkili bilgi patlaması ilk olarak tıp ve sağlık alanlarında yoğunlaşsa da şimdi eğitim alanında da yeni yönelimler ve yayınlar dikkat çekmektedir.

Bu nedenle yaşanan bu hazırlıksız pandemi sürecinin öncelikle erken çocukluk dönemindeki çocukları ve onlara eğitim sunan bireyleri ve sistemleri nasıl etkilediği, bu süreçle baş etmede ne tür yeniliklere ihtiyacımız olduğu ve sürecin yönetilmesinde atılması gereken adımları da ele almayı hedeflediğimiz kongremize herkesin katkı sunması dileğiyle katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,

Doç. Dr. Sibel Sönmez

Kongre Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar
 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org