Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneğimizin 55.Ulusal Kongresi 28 EkimEki 2021 - 31 EkimEki 2021 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye

Sağlık Bilimleri

Değerli Meslektaşlarım;
Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneğimizin 55.Ulusal Kongresi 28-31 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya Susesi Luxury Resort Hotel'de gerçekleştirilecektir.

Hepimizin bir arada olmayı, sarılamasak ta yüz yüze gelmeyi, aramızda ekran olmadan görüşmeyi, fiziksel kongreleri çok özlediğimiz bu dönemde bir ilki gerçekleştirerek TARK 2021'i "Hibrid Kongre" olarak yapmaya karar verdik. Bu şekilde hem fiziksel olarak bir arada olabileceğiz hem de Antalya'ya gelemeyen meslektaşlarımız kongreyi canlı olarak, kongre salonunda oturuyormuş gibi izleme şansına sahip olacaklar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel pandemi nedeniyle güven - korku, mutluluk - mutsuzluk gibi zıt kavramlar arasında gidip gelen bir hayat ile mücadele ederken, geleceğimize dair plan yapamamanın endişesini yaşamaya ve önümüzü görmekte zorlanmaya başladık. Günlerimiz tedirginlik içerisinde geçerken hepimizde bir umutsuzluk hali oluştu. Böyle bir zamanda bizi zinde tutacak, hayata bağlayacak tek bir mücadele kaynağımız var; UMUDUMUZ.

Bu nedenle TARK 2021 kongre temamızı, hayatta umudunu kaybetmekten daha kötü bir şey olmadığı bilinci ile "Bir Nefes Umut" olarak belirledik. Biliyoruz ki yaşamak ve nefes almak için önce umut etmek gerekir. Çünkü her nefes bir umuttur. Yaşama karşı bir inanç ifadesi, sabır, kararlılık ve cesaret gibi eğilimlerin temeli olan umut, yalnızca hedeflerimizi belirlememizi değil, aynı zamanda o hedeflere ulaşmak için ihtiyacımız olan motivasyonu da sağlar.

Kongre temamızın ana eksenine anestezi, yoğun bakım ve ağrıda pandemi döneminde yüzyüze geldiğimiz ve geleceğimiz sorunların yanında, pandemi dışında da bir yaşam olduğu bilinci ile güncel konuları aldık. Kongremizde geçmişimizi değerlendirip gelecek için hayal gücümüzü kullanırken, bir nefes umudumuzu da yeniden canlandıracağız. Kendi alanında usta ve saygın pek çok bilim, kültür ve fikir insanları ile bilgi dağarcığımızı zenginleştireceğiz.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği olarak içinde bulunduğumuz tüm zorluklara rağmen bilimsel program ve kaliteden taviz vermeden TARK 2021 'i en iyi şekilde yapmak ve tüm üyelerimize ulaşabilmek için elimizden geleni yapacağız. Sahada son derece zor koşullarda çalışan uzmanlarımıza ve asistanlarımıza vereceğimiz kongre desteğimiz olmazsa olmazımızdır.

Kongremizde zengin bilimsel programın yanında sosyal programlarla kendimizi yenileyeceğiz. En önemlisi de birlikte olup özlemlerimizi gidereceğiz.

Acılı, zorlu ve onurlu pandemi mücadelemizin ardından rahat bir nefes almak, umudumuzu yeniden canlandırmak ve Cumhuriyetimizin 98. yaşını kutlamak için sizleri TARK 2021'e -bekliyoruz.

Ve Atamızın şu sözü yol haritamız olsun;

"Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim."

Prof. Dr. Meral Kanbak
TARD & Kongre Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org