Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi 28 EkimEki 2021 - 31 EkimEki 2021 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye
Multidisipliner Çalışmalar

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi (ISRC), farklı alanlarda çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların ve lisansüstü öğrencilerin bilimsel çalışmaları ile bir araya gelmesi, güncel gelişmelerle ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve böylece disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Düzenleme ve hakem kurullarında alanında uzman birçok yerli ve yabancı akademisyenin yer aldığı kongremiz, ulusal ve uluslararası sorunlara yönelik farklı çözümler üretilmesi, ekonomik, siyasi ve kültürel yakınlaşmanın arttırılması, yeni işbirliklerinin tesisi noktasında önemli rol oynayacağını misyonu gerçekleştirilmektedir.

Birincisini, 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlediğimiz kongremiz, 7 ülkeden ve 37 üniversiteden yaklaşık 150 bildiri sunumu ile gerçekleşmiştir. Kongremize Romanya, Almanya, Kırgızistan, Malezya ve Umman’dan yabancı bilim insanları katılmıştır. 28 Eylül- 1 Ekim 2017 tarihlerinde ülkemizin kongre ve turizm merkezi Antalya’da gerçekleştirdiğimiz ikinci kongremize ise Romanya, Çin, Malezya, Kırgızistan, Irak ve ülkemizden 250’ye yakın bilim insanı katılmış olup kongremizde 60 oturumda 246 bildiri sunulmuştur. 3-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlediğimiz üçüncü kongremize 130 üzerine akademisyen katılmış ve 186 bildiri sunularak tamamlanmıştır. 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlediğimiz dördüncü kongremize ise, Çin, Kosova, Slovakya, Makedonya, Romanya, Kırgızistan ve ülkemizden 130’a akademisyenin katılmış ve 150 üzerinde bildiri sunularak tamamlanmıştır. 3-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlediğimiz üçüncü kongremize 130 üzerine akademisyen katılmış ve 186 bildiri sunularak tamamlanmıştır. 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlediğimiz dördüncü kongremize ise, Çin, Kosova, Slovakya, Makedonya, Romanya, Kırgızistan ve ülkemizden 130’a akademisyenin katılmış ve 150 üzerinde bildiri sunularak tamamlanmıştır. Beşincisini 29/30 Ağustos 2019 tarihinde Uluslararası Vizyon Üniversite’sinin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Altıncısını 25/29 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Yedinci kongremiz ise 28 Ekim -1 Kasım 2020 tarihleri arasında Online/Yüzyüze olarak düzenlemiştir. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi (ISRC) Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi (Makedonya), Galati Dunarea de Jos Üniversitesi (Romanya) kurumsal desteklerinin olduğu ve Manisa Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından düzenlenen kongremiz 28 Ekim 1 Kasım 2020 tarihinde online ve yüzyüze olarak gerçekleştirilmiştir. Kongre kapsamında ilk kez “Davranışsal İktisat Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir.

Kongre Başkanları Doç. Dr. Volkan YURDADOĞ ve Doç. Dr. Emre KOÇ’un açılış konuşması ile başlayan kongre, Prof. Puiu Lucian GEORGESCU (Dunarea de Jos din Galati Üniversitesi Rektörü), Prof. Dr. Nurettin CAN (Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü), Prof. Dr. Fadıl HOCA (Uluslarası Vizyon Üniversitesi Rektörü/ Kuzey Makedonya) ve Prof. Dr. Ahmet ATAÇ (Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü) konuşmaları ile açılış oturumu sona ermiştir. Prof. Dr. Silvius STANCIU oturum başkanlığı yaptığı “davetli editörler” oturumu; editörler Prof. univ. dr. Vasile DINU, Prof. Maria GAVRILESCU, Prof. Carmen CHIFIRIUC, Prof. Horia IOVU, Prof. Iuliana APRODU katılımıyla gerçekleşmiştir. Kongrede farklı bilim alanlarında sekiz oturumda seksenüç bildiri sunularak tamamlamıştır.

Sekizinci kongreyi ise Antalya’da 28-31 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kongre bildiri konular ekonomi, işletme, maliye, finans, muhasebe ve diğer sosyal bilimleri alanlarıyla birlikte kongre temasına uygun farklı bilimlerdeki bildiriler kabul edilmektedir. 2021 yılında kongre temamız “Bireyden Yapay Zekaya: Gelişim ve Değişim” olarak belirlenmiştir. Ancak kongre kapsamında ana oturumların dışındaki oturumlarda katılımcılar farklı bildiri konuları ile katılabilme olanağı da sunulmuştur.

Kongremizde görüşme üzere

Saygılarımla.

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org