XXI. Ulusal Pediatrik Kanser Kongresi 24 KasımKas 2021 - 28 KasımKas 2021 Europe/IstanbulAntalya, Türkiye

Sağlık Bilimleri

Değerli meslektaşlarım,
XXI. Türk Pediatrik Onkoloji Grubu (TPOG) Ulusal Pediatrik Kanser Kongresi, 24 - 28 Kasım 2021 tarihleri arasında Calista Kongre Merkezi, Belek-Antalya'da, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji Bilim Dalı ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.
Türkiye genelinde Pediatrik Onkoloji pratiğinin nitelik ve standardını daha ileri düzeye ulaştırmayı ve kanserli çocuklara kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını amaçlayan Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği olarak, iki yılda bir düzenlenen bu kongrelerde konularında tecrübeli yerli ve yabancı hekimlere söz vererek, onların değerli deneyim ve bilgileri ile pediatrik onkoloji alanındaki yeni yaklaşımları sizlere aktarmayı hedefliyoruz.
Kongre 24 Kasım Çarşamba öğleden sonra yandal uzmanlarına yönelik Kanser Metabolizması ve Uygulamalı İstatistik kursları ile başlayacaktır. Kongrenin ana konusu olan “Çocukluk Çağı Hodgkin Dışı Lenfomaları”, histopatolojik sınıflama, farklı çalışma gruplarının tedavi şemaları ve sonuçları, relaps hastalığa yaklaşım başlıkları altında ve interaktif vaka sunumları ile pekiştirilerek ayrıntılı olarak tartışılacaktır.
Kongre kapsamı içerisinde germ hücreli tümörler, tip 1 nörofibromatozis ve ilişkili tümörler, tümör immünolojisi, immünoterapi gibi konularda konferanslar, panel ve interaktif vaka sunumları yer alacaktır. Teknoloji ve moleküler biyolojideki gelişmeler sayesinde tanı ve tedavide ulaşılan ilerlemeler, pediatrik onkoloji alanındaki yenilikler diğer disiplinlerin de katkılarıyla gündeme gelecektir.
Kongre programında yeni TPOG protokol önerilerinin sunumlarına da yer verilmiştir. Relaps refrakter lenfoblastik lenfoma tedavi protokolü, nöroblastom tedavi protokolü, uzun dönem yaşam rehberi ve Langerhans hücreli histiositozis protokol önerileri tartışılacaktır.
TPOG kongrelerinin bir geleneği olan kongreye paralel hemşirelik oturumlarında da 2 gün süre ile onkoloji hemşireliğinin sorunları, pratik yönleri, vaka sunumları ve hemşirelik çalışmaları ile sürdürülecektir.
Kongrenin bilimsel programı “Society of Pediatric Oncology (SIOP)” bilimsel kurulu tarafından incelenerek onaylanmış olup bir önceki kongre de olduğu gibi SIOP desteği altında yapılacaktır. Özellikle SIOP üyesi olmak isteyen genç arkadaşlarımız bu kongreye katılarak üyelik için zorunlu olan “bir SIOP aktivitesine katılma kriterini” yerine getirmiş olacaktır.
Sizlerin katkısı ve katılımı ile daha da verimli olacağına inandığımız kongrede buluşmak üzere, pediatrik onkolojiye emek veren ve ilgilenen herkesi XXI. Ulusal Pediatrik Kanser Kongresi’ne davet eder saygılar sunarız.
Prof. Dr. Canan Akyüz
XXI. Ulusal Pediatrik Kanser Kongresi Başkanı
Prof. Dr. Cengiz Canpolat
Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği Başkanı

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar

Konum

Antalya, Türkiye

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı!

 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org