slot malaysiacasino online malaysia
Registrations have closed.
3. Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresi

3. Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresi

by
145 145 people viewed this event.

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk Hemşireleri Derneği Ankara Şubesi olarak ülkemizde pediatri hemşireliği alanında ilk uluslararası kongre olan 1. Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresini 2009 yılında, ikincisini ise 2015 yılında Ankara’da düzenlemiştik. 12-15 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da JW Marriott Hotel’de 3. Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresini düzenlemenin onurunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bu kongrenin ana teması “Çocuk Merkezli Bakım Yaklaşımı & Çocuğun Onuruna, Haklarına ve Görüşlerine Saygı Duymak” olarak belirlenmiştir. Çocuk kendini ilgilendiren her konuda görüşlerini özgürce açıklama ve kendisi ile ilgili kararlara katılma hakkına sahiptir. Pediatri hemşireleri olarak bizlerin, çocuğun onuruna saygı duyma, kendi bakımına ilişkin kararlara katılmasını sağlama ve onların bu çabalarını destekleme sorumluluğumuz vardır. Pediatri hemşireliğinin hemen her alanını, sağlıklı, akut ya da kronik hastalığı olan tüm çocukları yakından ilgilendiren “Çocuk Merkezli Bakım Yaklaşımı & Çocuğun Onuruna, Haklarına ve Görüşlerine Saygı Duymak” temasını kongrede daha ayrıntılı olarak ele almayı planlıyoruz.

Uluslararası kongreler yeni bilgilerin ve gelişmelerin paylaşıldığı ve yeni dostlukların oluşturulduğu önemli aktivitelerdir. Bu kongrede farklı ülkelerden değerli meslektaşlarımızı bir araya getirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde bilgi ve deneyimleri paylaşmak ve sorunlarımıza ortak çözümler üretmek amaçlanmıştır. Kongremizde ulusal ve uluslararası düzeyde kendi alanında tanınmış konuşmacıların katkıları ile gerçekleştirilecek konferans ve panellerin yanı sıra sözel ve poster bildiri oturumları ve kurslar yer alacaktır. Kongre dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongre süresince Türkçe ve İngilizce simültane çeviri yapılacaktır.

Kongrede pediatri hemşireliğinin gelişmesi ve alanda yaşanan sorunların tartışılması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için sağlıklı ve etkin bir iletişim ortamı oluşacağına inanıyoruz. Bu kongrenin, farklı alanlarda çocuklarla çalışan tüm pediatri hemşirelerine yoğun öğrenme ve bilgilerini paylaşma fırsatı sağlayacağına ve sizlerin desteği ve katılımı ile başarılı olacağına inanıyor ve katılımlarınızı bekliyoruz. Ankara’da 12-15 Ekim 2022 tarihleri arasında 3. Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresinde buluşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. Hicran Çavuşoğlu

KONGRE BAŞKANI

Additional Details

 

Date And Time

2022-10-12 / 09:00 to
2022-10-15 / 18:00
 

Location

 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends