slot malaysiacasino online malaysia
39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 10. Gastroenteroloji Cerrahisi kongresi

39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 10. Gastroenteroloji Cerrahisi kongresi

by
2501 2501 people viewed this event.

Değerli meslektaşlarım

Ulusal Gastroenteroloji Haftamız (UGH), yılın en büyük gastroenteroloji buluşması olarak heryıl gerçekleşmektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hızla tüm camiamızla paylaşılması mümkün olurken, uluslararası alanda meslektaşlarımızla yüzyüze veya dijital ortamda buluşma sağlanmaktadır. Bu yılda kongremiz kasım ayında Antalya’da gerçekleşecektir. Her geçen yıl çıtası yükselen kongremizin hazırlıkları tüm hızıyla sürmektedir. Gastroenterolojinin temel ve en ileri noktalara kadar tartışıldığı, bilimsel çalışmaların paylaşıldığı bu ortam akademik ve mesleki gelişimin en üst noktasını oluşturmaktadır. Kendi branşımız dışında iç hastalıkları uzmanları, pediatrik gastroenterologlar, radyoloji uzmanları, cerrahlar, aile hekimleri gibi ilişkili olduğumuz pek çok branştan hekimler ve akademisyenlerle de buluşmalar gerçekleştirerek kesişme noktalarımızda bilgimizi paylaşıyor olacağız. Ayrıca bu kongremizi 2019 yılından beri Türk Gastroenteroloji Derneği’nin ev sahipliğinde Gastroenteroloji Cerrahi derneği ile birlikte yaparak hem ortak toplantıların bilgi alışverişini sağlıyoruz hem de multidisipliner bir yaklaşımla branşımıza global perspektiften yaklaşıyoruz.

Bu yıl 39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 10. Gastroenteroloji Cerrahisi kongresi’nin Başkanları Mersin Üniversitesi BD Başkanı Prof Dr Orhan Sezgin ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof Dr Birol Bostancı olarak belirlenmiştir.

Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD) Yönetim Kurulu, 39. UGH’ın başkanlığına Prof Dr Orhan Sezgin, sekreterliğine Prof Dr Selim Aydemir ve Doç Dr Aslı Çiftçibaşı Örmeci’yi uygun bulmuş meslektaşlarımızda bizleri kırmayıp görevi kabul etmişlerdir. Geleneksel hale gelen iki kursumuzun da başkanı Prof Dr Mehmet İbiş, Başkan Yardımcısı da Prof Dr Ömer Yılmaz olarak istişare edilmiş ve yine hocalarımız davetimizi kabul etmişlerdir.

Dünya ve Türkiye COVID-19 pandemisinin etkileri ile savaşırken bilimsel projeler devam etmiştir ve devam edecektir. Şartlar bizi ne kadar zorlasa da bilimin her şartta devam etmesi gerekliliği geçtiğimiz iki yılın deneyimleri ile de açıkça ortaya çıkmıştır. Pandemi ve pek çok hastalıkla mücadele tüm dünyada bilime, araştırmaya devam edilmesi ile mümkün olmuştur. Aramızda çok sayıda uluslarası alanda önemli hocalarımız bulunacaktır. Gastroenteroloji biliminin en temel konuları, en yeni teknolojileri, kursta ve ana programda ilişkide olduğumuz dernekler ve TGD’nin çalışma gruplarının kurs ve panelleri ile masaya yatırılacaktır. Bu yüzden gastroenterologların bilimsel bilgilerini paylaştıkları bu büyük buluşmanın bir şölene dönüşeceğine olan inancımız tamdır.

Bu yıl kongremizin düzenlenmesinde bizlerle çalışacak olan organizasyon firmamız TOPKON olarak belirlenmiştir. Elbette hekimler birbiri ile bilimsel arenada karşılaşırken ilaç ve tıbbi cihaz endüstrisi ile de bu platformda buluşmaktadır. Bu nedenle her şart altında bizleri destekleyen endüstriye de şimdiden teşekkür etmek isteriz.

Tüm meslektaşlarımızı Kasım ayında bilimsel şölenimizde buluşmaya davet ediyoruz

Saygılarımızla

Prof. Dr. Dilek Oğuz
Türk Gastroenteroloji Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-11-22 / 09:00 to
2022-11-27 / 18:00
 

Location

 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends