slot malaysiacasino online malaysia
45. Uluslararası Grup Terapileri Kongresi

45. Uluslararası Grup Terapileri Kongresi

by
167 167 people viewed this event.

“Yaşamın Vaadi, Yaşama Vaadim”

Selam Grup Psikoterapisi, Psikodrama  ve Bergama Kongresi Dostları,

2020’de “Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik” temasıyla gerçekleştirmek üzere yola çıktığımız kongremizi bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle iki kez ertelemek zorunda kaldık.

45. Uluslararası Grup psikoterapileri kongremize ilk davetimizde ‘her birimizin bugünlere gelmesini ve yaşamda kalmamızı biyolojik özelliklerimizin yanı sıra diğerleriyle ve çevreyle etkileşimimiz de sağlar. Böylelikle yaşam öykülerimizi sürdürebiliriz. Bir anlamda yaşamın bize sunduklarını, kendimizde olanlarla yeşertebilirsek dayanırız. Yeşerttiklerimizi, yaşama sunarız ve sonra yaşamdan bize dönmesi de sürdürülebilirliğimizi sağlar. Böylelikle her birimizin dayanma becerileri ile sürdürdüğü yaşam öyküleri, suya atılan taşın oluşturduğu dalgalar gibi birbirleriyle buluşarak tüm insanlığı kapsar.’ Cümleleri ile yapmıştık. Aradan geçen iki yıl boyunca bu bağlamda yaşamlarımıza, insanlık tarihinin sık olmayan aralıklarla yaşadığı pandemi nedeniyle bazılarımız için çoğunu, bazılarımız için bir kısmını ilk kez yaşadığımız dayanma ve sürdürebilme öyküleri ekledik.

Her birimizin öykülerinde kuşkusuz bireysel farklılıklar olsa da insanlık olarak ortak öykümüz de oldu. Ülkemizin önemli değerlerinden olan kongremizi bu yıl online yapmak zorunda kalarak ortak öykümüzde dayanabilme ve sürdürebilme değerini eklediğimizi umuyoruz. Kongremizi online yapmanın ayrıca çok önemli katkıları da oldu. Şöyle ki, coğrafi olarak ülkemizden çok uzaklarda yaşayan, alanında yetkin pek çok davetlimiz ilk kez karşılaşma ve tanışma ve çalışma olanağımız olacak.

Asklepion’un dayanıklılığından aldığımız güçle devam ettiğimiz yolculuğumuzda sizlerle omuz omuza, yürek yüreğe yol arkadaşı olmak ve dalga dalga büyümek  istiyoruz. 

Cana can katmak için canından olan sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm çalışanlara saygı, minnet ve vefa duygularımızla hediye ettiğimiz, 27-28-29 Mayıs 2022’de gerçekleşecek olan 45. Uluslararası Grup Terapileri Kongremize davet ediyoruz.

Saygılarımızla
Düzenleme Kurulu Adına Kongre Başkanı
Bircan Kırlangıç Şimşek

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-05-27 / 09:00 to
2022-05-29 / 18:00
 

Location

Online event
 

Event Types

Share With Friends