slot malaysiacasino online malaysia
9. Uluslararası İletişim Günleri Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu

9. Uluslararası İletişim Günleri Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu

by
254 254 people viewed this event.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından her yıl farklı bir temayla düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri‘nin dokuzuncusunun ana başlığı Dijital Çağda İletişim Çalışmaları olarak belirlendi. Alanda ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış davetli (keynote) konuşmacıların da yer alacağı sempozyum, 16-17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde yüz yüze ve zoom/webinar üzerinden olmak üzere karma biçimde gerçekleştirilecektir. Sempozyumda davetli konuşmacı oturumları için Türkçe-İngilizce simultane çeviri olanağından da yararlanılacaktır. 

İletişim çalışmaları dijital teknolojilerin de etkisiyle yeni açılımlarla yoluna devam etmektedir. Bir yandan geleneksel medya odaklı çalışmalar değişen toplumsal koşullar bağlamında güncellenerek sürdürülürken, diğer yandan da dijital/yeni medya odaklı araştırmalarla iletişim bilimlerinin ilgi ve etkinlik alanı çeşitlilik göstermektedir. Dijitalleşmenin etkisiyle iletişim alanındaki çalışmalar kitle iletişim ekseninden insan odaklı çalışmalara doğru açılım yaparak yeni paradigmaların geliştirilmesine de olanak vermektedir. Bu da alandaki yöntembilimsel, kuramsal ve kavramsal tartışmaların yeni boyutlar kazanarak devam etmesi anlamına gelir.

Üç gün sürecek olan 9. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu’nun davetli konuşmacıları arasında kurumsal iletişim ve yönetimi konusundaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Paul Argenti (Dartmouth Üniversitesi), iletişim ve kitle iletişim alanındaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Nico Carpentier (Charles Üniversitesi /Prag), sosyoloji ve iletişim sosyolojisi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Todd Gitlin (Columbia Üniversitesi), yeni medya ve iletişim çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Lemi Baruh (Koç Üniversitesi), semiyoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan Dr. Maureen Ellis (Londra Üniversitesi Akademisi), ve iki Pulitzer ödüllü gazeteci Paul Salopek (Out of Eden Walk Project, National Geographic) yer almaktadır.

9. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu, davetli konuşmacıların yanı sıra bildiri başvurularına da açık olan, uluslararasılık kriterlerine uygun, çift kör hakemli değerlendirme sürecini benimseyen, bilimsel bir etkinliktir. 9. Uluslararası İletişim Günleri, uluslararası bilimsel etkinlik kategorisinde TÜBİTAK desteği almaya hak kazanmıştır. Ayrıca sempozyum, akademik teşvik ve doçentlik kriterlerini de karşılamaktadır. Etkinliğin düzenleme ve bilim kurulunda yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden saygın bilim insanları yer almaktadır.

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-05-18 / 09:00
 

Location

Online event
 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends