slot malaysiacasino online malaysia
Her Yönüyle Psöriatik Hastalıklar Sempozyumu

Her Yönüyle Psöriatik Hastalıklar Sempozyumu

by
193 193 people viewed this event.

Sevgili Meslektaşlarımız,

Psöriasis ve Psöriatik Artrit birbirleriyle örtüşen hastalık süreçleri ile hem dermatoloji hem de romatoloji kliniklerinin en çok  ön plana çıkan iki önemli başlığı olarak görülmektedir. Bu durumun en önemli nedeni  keşfedilen immünpatogenez yolakları ve bu patogenetik yolaklara karşı geliştirilen ve başarı ile uygulanan  tedavi seçeneklerindeki çeşitliliktir.

Öte yandan bir hastalığı başarıyla tedavi edebilmenin ancak o hastalığı baştan sonra kavramakla mümkün olabileceğini biliyoruz. Başka bir deyişle deriden ekleme psoriatik sürecin baştan sona anlaşılması için etyopatogenezden klinik çeşitliliğe, tanıdan tedaviye  tek tek her başlıkta titizlikle gözden geçirilmesinin kritik öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu yolculuğu anlayabilmek için hem Dermatoloji hem de Romatoloji bölümünün arasındaki işbirliğini çok değerli buluyoruz.

Multidisipliner olarak değerlendirilmesi gereken psoriazis başlığında Dermatoloji-Romatoloji işbirliğine yönelik toplantılar son yıllarda giderek artmış ve popüler hale gelmiş durumda… Yine de bir konuyu derinlemesine incelemek noktasında hala yapılması gereken işler olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hep birlikte ve her yönüyle psoriazisi ele alacağımız bu özel toplantımız için sizleri 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Kapadokya’ya  “Her Yönüyle Psöriatik Hastalıklar” sempozyumuna davet ediyoruz.

Toplantımızda “romatologlar için dermatoloji” ve “dermatologlar için romatoloji” oturumlarında multidisipliner etkileşimimizi arttırarak, düzenlenecek kurslarımız ile deneyimlerimizi paylaşacağız. Psöriasis ve Psöriatik Artrit’in epidemiyolojisi, patolojisi, patogenezi, klinik bulguları, hastalık şiddeti ve değerlendirme ölçütlerini, görüntüleme yöntemlerini ve tedavi seçeneklerini önde gelen ulusal ve uluslararası konuşmacılar ile en güncel haliyle tartışıyor olacağız. Hacettepe Romatoloji Derneği tarafından desteklenen sempozyumumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.

Güzel atlar ülkesinde görüşmek üzere…

Prof. Dr. Umut KALYONCU
Sempozyum Eşbaşkanı

Doç. Dr. Sibel DOĞAN
Sempozyum Eşbaşkanı

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-09-30 / 09:00 to
2022-10-02 / 18:00
 

Location

 

Event Category

Share With Friends