slot malaysiacasino online malaysia
II. Ulusal Çevrimiçi Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansı

II. Ulusal Çevrimiçi Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansı

by
264 264 people viewed this event.

II. Ulusal Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansı, 2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlenecektir.

Günümüzde disiplinlerarası alanları bilimin doğası ve bilim tarihi ile bütünleştirerek, öğrencilere 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılmasında öğretmenlerin rolü giderek önem kazanmaktadır. Bu kapsamda öğretmenlerin fen bilimleri kavramlarıyla matematiksel düşünme yeteneğini bir arada tutan, sosyal bilimler ile teknoloji ve mühendisliğin iç içe geçtiği disiplinlerarası uygulama örneklerini tanımaya ihtiyaçları vardır.

Ulusal Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansında; öğretmenlerin mesleki gelişimlerini destekleyici nitelikte bilgi ve bilimsel tecrübelerin paylaşılması, atölye çalışmaları ile uygulama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca konferans öğretmenlere öğrencileriyle birlikte katılabileceği, örnek uygulama etkinliklerini (Proje yarışmaları, e-Twinning vb.) paylaşabileceği bilimsel bir ortam sunar. 

Düzenleme kurulundan, davetli konuşmacılarına, atölye çalışmalarından proje sunumlarına kadar tüm konferans süreci öğretmenlerimizle birlikte planlanmıştır.

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-07-02 / 09:00 to
2022-07-03 / 18:00
 

Location

 

Event Types

Share With Friends