slot malaysiacasino online malaysia
Kemik Eklem 2022 Kongresi

Kemik Eklem 2022 Kongresi

by
479 479 people viewed this event.

Değerli Meslektaşlarımız,

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği olarak sizleri 28 Eylül-02 Ekim 2022 tarihleri arasında Girne Eleksus Oteli Kongre Merkezinde yapılacak olan Kemik Eklem 2022 Kongresine davet etmekten onur duyarız

Kemik Eklem 2022 Kongresinin ülkemizden ve yurtdışından davet edeceğimiz konusunda deneyimli meslektaşlarımızla Ortopedi ve Travmatolojinin tartışmalı konularını konuşma imkânı bulacağımız bir platform olacağına inanıyoruz. Bu sene kongremiz üç ayrı salonda gerçekleştirilecektir. İki salonda Travma, Artroplasti, Artroskopi ve Spor Yaralanmaları, El Cerrahisi, Ortopedik Onkoloji, Rejeneratif Tıp, Geriatrik Ortopedi, Omurga ve Çocuk Ortopedisi konuları konuşulacak olup üçüncü salon sadece serbest bildirilere ayrılmıştır. Bilimsel programda iki kurs ve iki cerrahi uygulamaya yer verilmiştir.

Derneğimizin en önemli misyonlarından biri de bilimsel çalışma ve araştırmaları teşvik etmektir. Bu amaçla oluşturacağımız bilimsel bir kurul tarafından sözlü bildiriler sunum öncesi ve sunum sırasında değerlendirilecek birinci olan bildiri sahibinin bir sonraki kongreye ücretsiz katılımı sağlanacaktır. İkinci olan bildiri sahibine editörlüğünü Prof. Dr. Vedat Şahin’in yaptığı üç ciltlik Ortopedi ve Travmatoloji Kitabı hediye edilecektir. Ayrıca bu sene ilk defa olarak kongremize kabul edilmiş bildiriler arasından Bildiri Değerlendirme Kurulunun seçimi ve Dernek Yönetim Kurulunun onayı ile bir çalışmaya Prof. Dr. Zeki Korkusuz Temel Bilimler Araştırma Ödülü verilecektir. Bu ödülle ilgili yönergeye Derneğimiz web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilindiği gibi Kıbrıs adasının yönetimi II. Abdülhamit döneminde 1878 yılında İngiltere İmparatorluğuna devredilmiş, 1960 yılına kadar İngiliz yönetiminde kalan Kıbrıs’ta 1960 yılında Londra ve Zürih anlaşmaları ile iki toplumlu bağımsız bir devlet kurulmuştur. Rum tarafı 1964 yılında Londra ve Zürih anlaşmalarını tek taraflı olarak feshetmiş ve Türk toplumuna karşı sistematik şekilde imha hareketlerine girişmiştir. Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz 1974’te Yunanistan’ın yaptırdığı darbenin akabinde adaya müdahale ederek Türk toplumunu yok olmaktan kurtarmış ve adaya barışı getirmiştir. Programda yer alan Kıbrıs Barış Harekatı ve Kıbrıs Sorununun Dünü, Bugünü ve Yarını ile ilgili olarak yetkili ağızları ve olayları bizzat yaşayanları dinleyeceğimiz oturumun çok ilgi çekeceğini umuyoruz.

Bilimsel ve sosyal yönden çok zengin bir programa sahip olan Kemik Eklem 2022 Kongresinde sizleri ve ailelerinizi görmekten mutlu olacağız.

Saygılarımızla…

Prof. Dr. Ulunay Kanatlı
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Vedat Şahin
KECD Başkanı

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-09-28 / 09:00 to
2022-10-01 / 18:00
 

Location

 

Event Category

Share With Friends