slot malaysiacasino online malaysia
Psikolojik Danışman Eğitimi, Süpervizyonu ve Akreditasyonu Sempozyumu

Psikolojik Danışman Eğitimi, Süpervizyonu ve Akreditasyonu Sempozyumu

by
213 213 people viewed this event.

Saygıdeğer meslektaşlarımız,

Sizleri Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Birimi (PDR-EPDAB) ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliği ile 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde çevrimiçi ortamda gerçekleştireceğimiz Psikolojik Danışman Eğitimi, Süpervizyonu ve Akreditasyonu Sempozyumu’na davet etmek istiyoruz. Sizleri sempozyumda aramızda görmekten dolayı onur duyarız.

Psikolojik Danışman Eğitimi, Süpervizyonu ve Akreditasyonu Sempozyumu’nun ana teması Psikolojik Danışman Eğitiminde Standartlar olarak belirlenmiştir. Bildiğiniz üzere, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği bünyesinde, 2021 yılında PDR-EPDAB kuruldu, genel kurulda Akreditasyon Üst Kurul asil ve yedek üyeleri seçildi, gerekli tüzük değişiklikleri gerçekleştirildi. Devamında, psikolojik danışman eğitiminde ulusal standartların hazırlanması amacıyla komisyonlar kuruldu, bu konularla ilgili bilgiler web sayfasında yayımlanmaya başlandı. Türkiye’deki birçok üniversitemiz ve ABD’deki üniversitelerde görev yapan psikolojik danışman eğitimcileri bu komisyonlarımızda görevler aldılar. Çalışmalarını tamamlayan komisyonların bu standartlarla ilgili çalışmaları tüm Türkiye’deki psikolojik danışmanlara, psikolojik danışman eğitimcilerine, ilgili paydaşlara duyurulmaya ve aynı zamanda web sitesinde yayımlanmaya başlandı. Böylece, geniş bir kesimden geribildirimler almak hedeflendi.

Bu çalışmalara bir yenisini daha ekliyor ve bu sempozyumu düzenliyoruz. Sempozyum, belirlenen temaya uygun biçimde konferans, panel ve bildiri sunumları ile gerçekleştirilecek ve sınırlı sayıda sözel bildiri kabul edilecektir. Kayıtları, bildiri gönderimini ve panel düzenlemek isteyenler için panel bilgilerini Google Form kullanarak yapabilirsiniz (https://forms.gle/bk4wANXiumBaeB3UA). Panel düzenlemek isteyen psikolojik danışman eğitimcileri ayrıca, sempozyum düzenleme kurulu e-posta adresine ([email protected]), panel başlığı ile panelist bilgilerini gönderebilirler.

Sempozyumda sunulan bildirilerin özetleri, E-Özet Kitabında ve tam metinleri ise E-Tam Metin Kitabında yayımlanacaktır. Ayrıca kongrede sunulan bildirilerin tam metinleri isteğe bağlı olarak hakem sürecinden sonra Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin yayınlarından olan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisi, Okul Psikolojik Danışmanlığı Dergisi, Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Dergisi, Aile Psikolojik Danışmanlığı Dergisi veya Klinik Ruh Sağlığı ve Psikolojik Danışmanlığı Dergileri’nde yayımlanabilecektir.

Psikolojik danışma ve rehberlik eğitimindeki bu ilk ve önemli sempozyuma siz değerli meslektaşlarımızı heyecanla bekliyoruz. Saygılarımızla…

Saygılarımızla…

Uzm.Psk.Dan.Oğuz ÖZAT
Türk PDR Derneği Genel Başkanı
Prof.Dr. Erdal HAMARTA
Kongre Düzenleme Kurulu Eş Başkanı
Prof.Dr. Ragıp Özyürek
Kongre Düzenleme Kurulu Eş Başkanı

Zoom Linki

Meeting ID: 832 0259 5748

Passcode: 220189

Kayıt ve bildiri gönderimi için Google Form Adresi: https://forms.gle/bk4wANXiumBaeB3UA

e-posta: [email protected] Kayıt ve Bildiri / Panel Özeti Formu

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-05-13 / 09:00 to
2022-05-14 / 18:00
 

Location

Online event
 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends