9. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu 16 MayısMay 2022 - 18 MayısMay 2022 Europe/Istanbul

İletişim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından her yıl farklı bir temayla düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri'nin dokuzuncusunun ana başlığı Dijital Çağda İletişim Çalışmaları olarak belirlendi. Alanda ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış davetli (keynote) konuşmacıların da yer alacağı sempozyum, 16-17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde yüz yüze ve zoom/webinar üzerinden olmak üzere karma biçimde gerçekleştirilecektir. Sempozyumda davetli konuşmacı oturumları için Türkçe-İngilizce simultane çeviri olanağından da yararlanılacaktır.

İletişim çalışmaları dijital teknolojilerin de etkisiyle yeni açılımlarla yoluna devam etmektedir. Bir yandan geleneksel medya odaklı çalışmalar değişen toplumsal koşullar bağlamında güncellenerek sürdürülürken, diğer yandan da dijital/yeni medya odaklı araştırmalarla iletişim bilimlerinin ilgi ve etkinlik alanı çeşitlilik göstermektedir. Dijitalleşmenin etkisiyle iletişim alanındaki çalışmalar kitle iletişim ekseninden insan odaklı çalışmalara doğru açılım yaparak yeni paradigmaların geliştirilmesine de olanak vermektedir. Bu da alandaki yöntembilimsel, kuramsal ve kavramsal tartışmaların yeni boyutlar kazanarak devam etmesi anlamına gelir.

Üç gün sürecek olan 9. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu’nun davetli konuşmacıları arasında kurumsal iletişim ve yönetimi konusundaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Paul Argenti (Dartmouth Üniversitesi), iletişim ve kitle iletişim alanındaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Nico Carpentier (Charles Üniversitesi /Prag), sosyoloji ve iletişim sosyolojisi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Todd Gitlin (Columbia Üniversitesi), yeni medya ve iletişim çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Lemi Baruh (Koç Üniversitesi) ve iki Pulitzer ödüllü gazeteci Paul Salopek (Out of Eden Walk Project, National Geographic) yer almaktadır.

9. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda İletişim Çalışmaları Sempozyumu, davetli konuşmacıların yanı sıra bildiri başvurularına da açık olan, uluslararasılık kriterlerine uygun, çift kör hakemli değerlendirme sürecini benimseyen, bilimsel bir etkinliktir. Etkinliğin düzenleme ve bilim kurulunda yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden saygın bilim insanları yer almaktadır

Etkinlik başlangıcı Etkinlik sonu Etkinlik Sona Erdi
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Google Takvime Aktar
 • Zaman Çizelgesi
 • Misafirler
 • Katılım
 • Mağaza
 • Hava Durumu Tahmini
 • Yorumlar

Hava durumu verileri şu anda bu konum için mevcut değil

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu Tahmini

Tarih

Hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Sonraki 24 Saat

Tarafından desteklenmektedir openweathermap.org