slot malaysiacasino online malaysia
11. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi – ULTZK 2022

11. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi – ULTZK 2022

by
282 282 people viewed this event.

11. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi (ULTZK 2022) Kocaeli Üniversitesi ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliği ile 12-13 Mayıs 2022 tarihinde Kocaeli’de düzenlenecektir.

Kocaeli körfezi coğrafi konumu itibariyle Türkiye’nin ana ulaşım koridorlarından biri olan kara, demir  ve deniz ipek yolu üzerinde olup hava kargo merkezlerine yakınlığıyla önemli avantajlara sahiptir. Kocaeli ili Türkiye ekonomisi için limanları ve ulaşım imkanları ile önde gelen önemli bir sanayi, ticaret ve lojistik merkezidir. Bu nedenle şehrin hedef dış pazarlara ekonomik açıdan etkin ve verimli bir şekilde ulaşabileceği lojistik çözümlerin geliştirilmesi gerekmektedir. 

Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 11. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresinin ana teması Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı, deniz kirliliği, müsilaj vb konular dikkate alınarak “AB Yeşil Mutabakatı, Denizcilik ve Sürdürülebilirlik” olarak belirlenmiştir. Denizcilik fakültemiz Osmanlı donanmasının kurucusu olan Karamürsel Alp’in ismini taşıyan ismini taşıyan Karamürsel ilçesinde yer almaktadır.

Kongre kapsamında ülkemizin dört bir yanından katılım sağlayacak olan değerli akademisyenlerin sunumları yanı sıra, sanayi, lojistik ve ihracat alanında faaliyet gösteren ve ilgili kamu kurumu ile lojistik hizmet sağlayıcısı sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek özel oturumlar düzenlenecektir. Hem akademik hem de sektörel oturumlar ile uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacaktır.

Kongreye katılımlarınızı bekler, sizleri Mayıs ayında Kocaeli’nin en güzel günlerinde şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı ifade eder ve saygılarımızı sunarız.

   Kongre Başkanı

Dr. Öğr. Üyesi  Muhammed BAMYACI

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı / Karamürsel MYO Müdürü

Kongre Eş Başkanı

Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ

LODER Başkanı / Maltepe Üniversitesi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Başkanı

Additional Details

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

2022-05-12 / 09:00 to
2022-05-13 / 18:00
 

Location

 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends